2. Drzewo na drodze - Ozimek

20160608(1)

Kolejny raz w piątek 19 stycznia przed godz. 3  nocy zostaliśmy wezwani do usunięcia przewróconych drzew na drodze DK46 w kierunku Grodźca.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Dzisiaj8
Wczoraj174
Wizyt w tygodniu807
Wizyt w miesiącu3329
Łącznie wizyt352052

VCNT - Visitorcounter

Zagrożenia pożarowe

Mapa zagrożenia pożarowego w lasach

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Pogoda

Zegar

  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW CZYNNYCH
Wpisany przez prezes   
poniedziałek, 06 lutego 2017 22:17

IMG 6688W sobotę 28 stycznia o godz. 17.30 w sali przy remizie, odbyło się roczne Zebranie Sprawozdawcze Członków Czynnych OSP Antoniów.

Trzeba niestety z przykrością stwierdzić, że takiej niskiej frekwencji,  nigdy jeszcze za obecnego Zarządu nie było.  Zebranie było prawomocne, gdyż przybyło ponad 50 % członków czynnych. Niestety stół, dla naszych członków wspierających i sponsorujących, święcił prawie że pustkami. Panująca grypa, odchodzący w dość szybkim tempie z tego świata starsi, zasłużoni nasi druhowie tej jednostki, a także jeszcze Ci żyjący, ale już mało sprawni fizycznie, wykruszają się niestety z tego, naszego zacnego grona strażaków - ochotników.

Zebranie rozpoczęło się odwiedzinami duszpasterskimi, tzw. Kolędą Noworoczną, gdyż wcześniejszy termin był nie możliwy, ze względu na prowadzony remont garażu. Ks. Proboszcz Marian Demarczyk odprawił modły kolędowe, wszyscy zgromadzeni odśpiewali wspólną kolędę i następnie ks. Proboszcz pobłogosławił i poświęcił, zgromadzonych druhów oraz  zaproszonych gości.

Przystąpiono następnie do czynności, związanych z przeprowadznie zebrania. Otwarcia dokonał Prezes Norbert Halupczok, witając zaproszonych gości w osobach Burmistrza Ozimka Jana Labusa, Prezesa Oddz. Miejsko - Gminnego Zw. OSP RP dha Marka Elisa, dowódcy JRG-1 w Opolu mł. bryg. Piotra Panufnika, Insp. d/s OC i P-Poż UGiM Ozimek płk. Zbigniewa Koziarza i Redaktora "WO" Witolda Żurawickiego. Minutą ciszy uczczono pamięć i oddano hołd, zmarłym strażakom naszej jednostki, a w zeszłym roku byli to dh Jerzy Mazur, dh Łukasz Brzezina i dh Ryszard Juros.

Następnie wybrano, Przewodniczącego Zebrania w osobie dha Marka Elisa, który to spawnie  przeprowadzin, obowiązujący porządek tego zgromadzenia. Najpierw dość obszerne sprawozdanie z działalności, odczytał Prezes Norbert Halupczok, a następnie swoje spawozdania odczytali, Naczelnik Marek Pańczyk i Skarbnik Łukasz Bednarz. W kolejnym punkcie tego zebranie, tzn. w "dyskusji", głos zabrali wszyscy zaproszeni goście, wysoko oceniając zaangażowanie i działalnośc jednostki, na niwie ratowniczo - gaśniczej na terenie gminy Ozimek, a także i powiatu opolskiego. W dalszej części zebrania w imieniu nieobecnego Przewodniczącego, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej odczytał jej Sekretarz, który złożył wniosek o udzielenie Zarządowi OSP Antoniów, Absolutorium. Poprzez głosowanie, jednogłośnie uczestnicy zebrania uczynili to. W końcowej już częsci spotkania, Przewodniczący Komisji Uchwał i Wniosków odczytał projekty uchwał, które to Zebranie przegłosowało. Stawki składek członkowskich, nie uległy zmianie. Prezes Norbert Halupczok podziękował za obdarzone  zaufanie, dobrą współpracę i udzielone Absolutorium. Życzył wszystkim bezpiecznego i rozważnego działania i zawsze szczęśliwych powrotów. Odniósł się także, do dwóch uchwał z poprzedniego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego. W pierwszym przypadku, dotyczyła ona  nadania nazwy ulicy, lub ronda w Ozimku imieniem, zmarłego Czczigodnego Prałata naszej Ozimskiej Parafii, ks. Gerarda Kałuży. Niestety, ze względu na nie przychylność urzędnikow, nie udało sie tego załatwić. Drugą kontrowersyjną uchwałą, było przekazanie na wniosek Burmistrza Ozimka, naszej sali przy remizie, na rzecz Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi. Tyle dobrego z tej decyzji wynikło, że doszło tylko do niezgody pomiędzy OSP, a Sołtysem. Kończąc to zebranie, uczestników zaproszono na przygotowany ciepły posiłek.

 

 

Komentarze   

 
0 #2 norbi2805 2017-02-12 21:22
Super komentarz !! Szczególnie "On wazny". To może być YNO JEDYN ! Ciekawe,że takiego nie stać podpisać się, że jo np. Janusz, Paweł, czy Wiktor "CIAPATA" :lol: To są ludzie, którzy nigdy w swoim życiu, przysłowiowej złotówki nie przeznaczyli, na rzecz swojej wioski, swojej OSP, czy na inny cel dobroczynny. :oops: Jak to mówi mój "kupa" starszy kolega JASIU - Norbert nie martw sie !!! To jest "PLEBST" i nic z tym nie robisz !!! Tak musisz żyć :-x
Cytować
 
 
+1 #1 On wazny 2017-02-10 22:35
Chyba raczej między prezesem a sołtysem i rada solecka
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

stat4u

 

Joomla 1.5 themes, web hosting blog.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby uzyskac wiecej informacji sprawdz polityke prywatnosci.

Akceptuje ciasteczka z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information